Ovoce a zeleninu skladujte v plastových bednách a boxech

Víte, že ovoce, zelenina, obiloviny, luštěniny a ořechy jsou tím nejcennějším, co tu máme? Kdo si toto dobře uvědomuje, považuje právě tyto komodity za největší poklad, jemuž se nevyrovná ani automobilový průmysl. Teoreticky totiž můžete jezdit ve starém autoveteránu a svým způsobem poslouží i rozpadající se vrak, s nímž lze provozovat přesun z bodu A do bodu B někde na poli či autodromu mimo běžné komunikace, ale budete-li konzumovat nekvalitní potraviny, velice brzy to odskáčete na svém zdraví.

úroda třešní

Zemědělské komodity je nutné nejen pečlivě vypěstovat, bez pesticidů, herbicidních přípravků a dalších chemikálií, ale také dobře skladovat ve vhodných nádobách. Kdo se domnívá, že k tomu poslouží zašpiněné a plesnivé dřevěné bedýnky, co nelze už ničím vyčistit, tomu zřejmě ani cenná rada nepomůže.

Uvědomte si, že čím lépe pečujeme o čerstvost zejména ovoce a zeleniny, a čím lépe dlouhodobě skladujeme obiloviny a luštěniny, tím méně zdravotních komplikací, zameškaných hodin na pracovišti, návštěv lékařů, nepříjemných lékařských zákroků, pobytů v nemocnici atd. Nejvíce si toto uvědomují lidé, co mají za sebou nějakou nepříjemnou zdravotní zkušenost, a je jim jasné, že zejména jídelníček má zásadní vliv na preventivní působení proti civilizačním chorobám.

dřevěné bedýnky

Skladování a přeprava všech těchto potravinových surovin či polotovarů by měla probíhat ve speciálních plastových bednách a boxech Schoeller Allibert, které se vyrábí pouze pro tyto účely. Zhotovují se ze zdravotně nezávadného materiálu, jehož pevnost a životnost předčí dřevěné přepravky. Zároveň se lépe udržují v čistotě a snáze se s nimi manipuluje při přepravě, čímž nedochází ke zbytečným ztrátám. Plní se tím jejich důležité poslání, a tím je přinášet radost a uspokojení z práce, která má svůj velice pozitivní význam nejen pro jednotlivce, ale pro celou společnost.