Kvalita a cena


Zastřešení bazénů je skvělou volbou, ale musíte počítat s tím, že vás bude něco stát. Cena zastřešení bazénů se bude odvíjet hned od několika kritérií, které vám cenu mohou navýšit, anebo naopak snížit. Jde jen o vaše rozhodnutí a váš výběr střechy. Můžete volit z několika variant a provedení. Jedná se o několik verzí. První rozdíl je, jestli zvolíte nízké zastřešení bazénu, které je jen několik centimetrů nad hladinou vody. Je to střecha, pod kterou se nemůžete koupat, neboť by hrozilo utopení, když byste se nemohli pořádně vynořit nad hladinu. Je to jen kryt bazénu, který má chránit vodu před nepříjemnými přírodními věcmi, jako jsou listí, větvičky, plody a květy ze stromů, hmyz a zvířata a další věci.

zastřešení bazénů cena

I do otevřeného bazénu může omylem spadnout zvíře, domácí mazlíček, nebo i malé dítě bez pozornosti. Proto je střecha dobrá ochrana i zvenčí. Pak je tu druhá možnost a to vysoká střecha, která je dělaná tak, že pod ní můžete klidně chodit a v některých místech budete muset ohnout jen hlavu, ale jinak vám nebude překážet. To, je už vytvoření takové skleněné místnosti, kde si můžete užívat i když bude venku pršet, ale přitom bude teplé počasí na koupání.

zastřešení bazénů cena

Je to skvělá věc, ale už musíte počítat s tím, že čím více materiálu na zastřešení je využito, tím se cena vyhoupne výš. Má to tedy své kladné i záporné body. Dalším rozdílem je, zda zvolíte jednokolejnicové otevírání a zavírání bazénové střechy nebo bude bezkolejnicové, ale některé firmy už od tohoto systému upustili. U kolejnicové střechy se pláty budou skládat jedna pod druhou a zajedou za konec bazénu, tak, že vám při ničem nebudou vadit a budete je mít pěkně srovnané a uklizené. Budou tak vypadat velmi elegantně. Dále je rozdíl, jaký materiál zvolíte a jaký vám zvolené firmy nabídnou. Nebojte se na nic zeptat i hloupá otázka je stále otázka a pro vás může být důležitá.