Koberec je po pěti letech stále jako nový


Pročetli jste si reference firem, které provádí čištění koberců a zjistili jste, že dobrých výsledků dosahuje unikátní systém rotujících kartáčů s podtlakovým vysáváním Rotovac? A pozvali jste si firmu, která s tímto systémem slaví velký úspěch? Možná by nebylo od věci pochlubit se tím, oč vlastně jde, a s čím si Rotovac poradí.

Máme rádi bramborák a smažené krokety – děláte často bramborák, bramborové placky, smažený sýr či bramborové krokety a vaše pánev nebo fritéze se doma téměř nezastaví? S výkonnou digestoří se většina výparů odsaje, takže vám nehrozí „zapařená kuchyň“, ale přece jen se tu a tam do ovzduší v bytě dostane odpařený tuk v podobě jemných kapének. Ten se pak usadí na koberci a zašlape mezi jeho vlákna. Vzhledem k tomu, že je lepkavý, sáčkový vysavač jej neodsaje a zůstává na koberci, kde žlukne. Je-li žluklého tuku více, po určité době to snadno zjistíte svým citlivým čichem. Se žluklým tukem si ale Rotovac poradí naprosto bezpečně.

koberec na podlaze

Cestička k domovu – znáte báseň K. V. Raise „Cestička k domovu“? Vypráví se v ní, jak se „krásně vine“, a je jistou metaforou vztahu k rodné vlasti. Jenže cestičky na koberci v obýváku zrovna nepotřebujeme, tam jsou naopak na obtíž a rozhodně to není dobrá vizitka. Ale nebojte, Rotovac vás vyšlapaných cestiček zbaví.

kusový koberec

Daň za měkkost – kde jsou doma koberce, tam se chodí naboso. Anebo v ponožkách či silonkách. Většinou se tu vyzouváme z bot, abychom vychutnali onu měkkost textilie na podlaze. Jenže za měkkost a příjemný pocit na chodidlech platíme svou daň v podobě zápachu, který na koberec proniká i tehdy, dodržujeme-li správnou a dostatečnou hygienu. Po delší době může neudržovaný koberec připomínat týden nošené ponožky či nemytá chodidla a je dobré vědět, že běžný sáčkový vysavač si s tímto fenoménem neporadí, zatímco Rotovac ano.