Domácí mazlíci


Chcete si pořídit mazlíčka? A nevíte, který by byl ten pravý pro vás? Pojďme si přiblížit, pro koho jsou vhodní různí domácí mazlíčci.

Ptáci – korela, andulka: k chovu andulky nebo korely toho moc nepotřebujete. Postačí vám klec (dostatečně velká a prostorná), a hlavně pro ni musíte mít krmení. Andulky jsou vhodné jako mazlíčci k menším dětem. Můžete učit andulky mluvit a opakovat to, co říkáte. A když se jim budete hodně věnovat, mohou se toho naučit opravdu hodně. Záleží na povaze andulky a na vaší péči o ni.

Pavouci, hadi – na chov tohohle domácího mazlíčka potřebujete pořádnou kuráž. Většina lidí se totiž jak pavouků tak hadů šíleně bojí a má z nich strach. Někteří hadi a pavouci jsou dokonce i nebezpeční a jedovatí.

dog

Pejsek – pejsek je nejvěrnější přítel člověka. A to se neříká nadarmo. Dělá s vámi skoro všechny denní aktivity. Je tu pro vás, když potřebujete a nedá na vás dopustit. Proto pokud neholdujete mazlíčkům jako je pavouk, nebo had, zkuste si zakoupit akita inu štěně, malinkého pejska, který vám bude svojí přítomností zpříjemňovat život a bude vám dávat najevo svou bezmeznou lásku. Můžete ho ňuchňat a mazlit se s ním, naučit ho různé povely a věci. Je jen na vás, kolik času pejskovi věnujete a co ho naučíte. Pamatujte si ale, že byste s ním měli každý den alespoň 2x denně chodit na delší procházky.

dog

Morčátko – morčátka jsou malá, úžasná a roztomilá stvoření a taky toho hodně dokážou. Měli byste je chovat aspoň ve dvou, aby vedle sebe měli morčecího parťáka.

Králík – jeden z mazlíčků, které jsem měla. Poprvé jsem dostala králíčka Bruníka od mé sestry a nikdy na něho nezapomenu. Měl mě tak rád, byli jsme parťáci. Potom ale bohužel časem umřel a já jsem se z toho dlouho nemohla vzpamatovat, protože byl jako můj bratr, měla jsem ho hrozně moc ráda…