Milé slepice

Máte rádi zvířata? Ano, takhle přesně začíná písnička, Máte rádi zvířata, protože jsou chlupatá a mají hebkou srst. Tuhle písničku si pamatuji, a to už od školkovného věku. Písničku jsem měla opravdu hodně ráda, protože já jsem tam měla také dva sourozence a také opravdu hodně přátel. Dokonce paní učitelka ve školce byla naše sousedka, když jsme ještě bydleli v jiném domě. A také jsem si řekla, že opravdu nejlepší by bylo, kdyby i malé děti ve školce chodily třeba například do zoologické zahrady. Když jsem se potom ptala jako dítě maminky, proč jsme se školkou nikdy nebyly v zoologické zahradě se podívat na zvířátka, tak mi maminka řekla, že tři paní učitelky by rozhodně asi neuhlídaly třicet dětí ve v zoo.

kuřátka jsou rozkošná.

Myslím si, že tohle je zase pravda, protože na druhou stranu, když to tak vezmu, tak opravdu děti ve školce ještě tak moc neposlouchají, třeba jako děti ve druhé nebo ve třetí třídě. Takže se vlastně ani nedivím, že jsme se nebyli podívat na zvířátka v zoo, kam jsem si to vždycky přála. Ale naši rodiče mě a sourozence vždycky brali o letních prázdninách do zoologické zahrady a také potom na dva dny do nějakého aquaparku, abychom si užívali také dětství. Tohle všechno se nám dařilo až do mých asi deset nebo dvanácti let. Potom už nás zoologická zahrada tak moc nebavila, takže jsme si vždycky prodloužili pobyt v aquaparku.

Máme slepice.

Ale nyní, když už je mi trochu málo přes třicet let, tak jsem se s přítelem přestěhovala na vesnici, kde máme opravdu plno zvířat. Máme tam husy a kachny a také slepice a králíky a vlastníme také dva malé psy a dvě kočky. A tito psi a tyto kočky máme z útulku, protože jsme si přáli, že uděláme dobrý skutek, takže jsme si vzali zvířátka z útulku. Myslím si, že každý člověk by měl někdy udělat dobrý skutek a alespoň jednou za život si vzít nějaké zvířátko z útulku Znám totiž opravdu hodně lidí, kteří by si zvíře z útulku vůbec nechtěli pořídit. A když jsem se ptala, co je na tom špatného si pořídit zvíře z útulku, tak mi vždycky každý řekl, že je to risk. Že nikdo neví, jaké to zvíře bude, jestli bylo týrané nebo ne. Prý se to potom také ukáže na zvířecí povaze. Sice je na tom trošku pravdy, ale když se člověk bude snažit, každé zvíře bude hodné a přítulné.