Jaké používáte prací prostředky


Současné lidstvo bychom mohli rozdělit do dvou základních skupin. V té první se nachází ti, co jim záleží na sobě samých, na druhých lidech, na zvířatech a rostlinách, tedy souhrnně řečeno na životním prostředí a dobré kvalitě života v souvislosti s pozitivními mezilidskými vztahy. Druhá, bohužel početnější skupina, žije životem spíše konzumním, jednoduchým, kdy se příliš nezajímá o složení stravy a další záležitosti zdravého životního stylu, s vnitřním přesvědčením, že to „nějak dopadne“. Teprve v situaci, kdy začnou mít závažnější zdravotní problémy, začínají hledat řešení, ale někdy ani to nezabírá a namísto poučení ze svých chyb je hledají u někoho jiného.

maminka s dítětem

Ta druhá skupina má ale v porovnání s dobou před čtyřiceti, padesáti lety obrovskou výhodu, protože jakmile začne měnit svůj život k lepšímu, zjistí, že kolem nás je k dispozici již tolik zdravějších alternativ mnoha produktů, že stačí pročíst si obchodní podmínky Děláme do plen, nakoupit a vyzkoušet. Kupříkladu výrobky tzv. šetrné drogerie, tedy prací gely, aviváže a čistidla.

malá kouzelná holčička

Jaký vy osobně používáte prací prostředek? Stále ještě nakupujete to, co se kupí v regálech hypermarketů a tváří se skvěle, přitom složení těchto chemikálií již tak skvělé nebývá, anebo jste se již vydali na cestu přirozenou, šetrnou k životnímu prostředí i k nám samotným? Kdo se řídí vlastní intuicí a zdravým selským rozumem, uvědomí si, že šetrné prací prostředky neobsahují problematické složky, zejména syntetické parfémy, fosfáty a ropné deriváty, které nejen, že mohou způsobit podráždění pokožky, ale v první řadě pronikají skrze pokožku do krevního oběhu, do jater a ledvin, srdce a mozku, a jsou to pro lidský organismus cizorodé látky.

O to horší je situace, jestliže jde o malé děti, batolata a kojence, jejichž křehké tělíčko teprve podléhá přirozenému vývoji, kdy se zároveň formuje imunitní a lymfatický systém.